Vendet për mësimin e profesionit
Kliko ndërmarrjen e mësimit të profesionit që ti ke zgjedhur dhe pyet për një mësim nuhatës profesioni ose informohu mbi një vend mësimi profesioni prej gushtit 2024.
Vendi | Kantoni | Kontakti | ||
---|---|---|---|---|
Vuadens | Fribourg | ProWatt Thierry Oliveira |
0 | 0 |
Niederuzwil | Sang Galen | H. Lenz AG Cyril Lenz |
0 | 0 |
Riddes | Valis | ENERGITECH Sàrl Christophe Vouillamoz |
0 | 0 |
Brittnau | Aargau | Kunz Solartech GmbH Nico Knubel |
0 | 0 |
Boudry | Neuchâtel | Groupe E Arc SA Talents Academy |
0 | 0 |
Porrentruy | Jura | Germiquet Electricité SA Talents Academy |
0 | 0 |
Sion | Valis | Groupe E Connect SA Talents Academy |
0 | 0 |
Romont | Fribourg | Groupe E Connect SA Talents Academy |
0 | 0 |
Morat | Fribourg | Groupe E Connect SA Talents Academy |
0 | 0 |
Monthey | Valis | Groupe E Connect SA Talents Academy |
0 | 0 |
Payerne | Vadt | Groupe E Connect SA Talents Academy |
0 | 0 |
Matran | Fribourg | Groupe E Connect SA Talents Academy |
0 | 0 |
Le Mouret | Fribourg | Groupe E Connect SA Talents Academy |
0 | 0 |
Epagny | Fribourg | Groupe E Connect SA Talents Academy |
0 | 0 |
Düdingen | Fribourg | Groupe E Connect SA Talents Academy |
0 | 0 |
Worben | Bernë | eltanorm GmbH Michael Gäumann |
0 | 0 |
Brig Glis | Valis | TZ Stromag Thomas Krummenacher |
0 | 0 |
Sang Galen | Sang Galen | SN Erneuerbare Energie AG Kurt Giger |
0 | 0 |
Beringen | Shafhauzen | Lutz Bodenmüller AG Andreas Riekert |
0 | 0 |
Susten | Walllis | Elektrohüs Thomas Krummenacher |
0 | 0 |
Monthey | Valis | Buhler Electricite SA Andreas Schöni |
0 | 0 |
Altendorf | Shvic | Steinegger Elektro AG Marco Wiget |
0 | 0 |
Bevaix | Nojenburg | Eligreen SA Sven Rossier |
0 | 0 |
Luterbach | Solothurn | Solarchef GmbH Cornelia Schütz |
0 | 0 |
Wilderswil | Bernë | XEEO GmbH Micha Berger |
0 | 0 |
Belp | Bernë | XEEO GmbH Micha Berger |
0 | 0 |
Lozana | Vadt | Amaudruz SA Carine Bingeli |
0 | 0 |
Benders | Lihtenshtajni | Hasler Solar AG Ralph Oehri |
0 | 0 |
Langnau në Emmental | Bernë | elentec GmbH David Thommen |
0 | 0 |
Romanshorn | Thurgau | Bühler çati dhe hidraulik AG Andy Buhler |
0 | 0 |
Gossau | Sang Galen | TechCom Electro AG David Sauder |
0 | 0 |
Liestal | Bazel-fshat | Willy Gysin AG Sebastiano Rossi |
0 | 0 |
Satigny | Gjenevë | Prime Energy Technics SA Kévin Raufaste |
0 | 0 |
Dietikon | Cyrih | Greenvolt AG Emre Simsek |
0 | 0 |
Edlibach | Cug | Nussbaumer Bedachungen AG Andy Nussbaumer |
0 | 0 |
Capriasca | Tesin | Monzeglio & Rapacchia SA Roberto Rapacchia |
0 | 0 |
Rothenburg | Lucern | Helion Energy AG Marco Brandenberger |
0 | 0 |
Volketswil | Cyrih | Helion Energy AG Marco Brandenberger |
0 | 0 |
Rivera | Tesin | Helion Energy SA Alberto Di Crescenco |
0 | 0 |
Ruggell | Lihtenshtajni | Büchel-Hoop Photovoltaik AG Gerold Büchel |
0 | 0 |
Préverenges | Vadt | Romande Energy Services SA Stéphanie Pidoux |
0 | 0 |
Wangen | Shvic | Zurbuchen Spenglerei + Bedachungen AG Miriam Studerus |
0 | 0 |
Marbach | Sang Galen | Zihlmann Dach- und Fassadenbau AG Daniel Zihlmann |
0 | 0 |
Sins AG | Argau | Wyder AG Max Wyder |
0 | 0 |
Amriswil | Thurgau | Weber AG Franc Studer |
0 | 0 |
Waldkirch | Sang Galen | Wäger AG Karin Minikus |
0 | 0 |
Grabs | Sang Galen | Vetsch Gebäudehüllen AG Marc Vetsch |
0 | 0 |
Steg | Valis | Tritec-Winsun AG Clelia Fux |
0 | 0 |
Le Mont sur Lozanne | Vadt | Tritec-Winsun AG Clelia Fux |
0 | 0 |
Aarberg | Bernë | Tritec-Winsun AG Clelia Fux |
0 | 0 |
Baar | Cug | Tresolar AG Angela Deutinger |
0 | 0 |
Saas i.P. | Graubynden | Thomas Steinmann AG Orlando Urs Weber |
0 | 0 |
Kriessern | Sang Galen | Swiss Photovoltaik GmbH Iris Frei |
0 | 0 |
Kusnacht | Cyrih | SunTechnics Fabrisolar AG David Bamert |
0 | 0 |
Gland | Vadt | SunTechnics Fabrisolar AG Olivier Loutan |
0 | 0 |
Lohn-Ammannsegg | Solothurn | Sunside Energy AG Stephan Rohn |
0 | 0 |
Au ZH | Cyrih | Sunconnect GmbH Katja Kunz |
0 | 0 |
Rorschach | Sang Galen | Streule + Alder AG Karl Streule |
0 | 0 |
Aesch LU | Lucern | Stierli Solar GmbH André Stierli |
0 | 0 |
Kleinlützel | Solothurn | Stich AG Yannik Stich |
0 | 0 |
Dittingen | Bazel-fshat | Steiner Energietechnik AG Timo Shtajner |
0 | 0 |
Ormalingen | Bazel-fshat | sopra Solarpraxis AG Chantal Schaub-Bohrer |
0 | 0 |
Bazel | Bazel-qytet | SONNWENDE GmbH Marc Thomann |
0 | 0 |
Bülach | Cyrih | Soltastic AG Ramona Wirth |
0 | 0 |
La Chaux-de-Fonds | Nojenburg | Solstis SA La Chaux-de-Fonds Pascal Affolter |
0 | 0 |
Perly-Certoux | Gjenevë | Solstis SA Genève Pascal Affolter |
0 | 0 |
Lozana | Vadt | Solstis SA Maria Vasquez |
0 | 0 |
Ilanz | Graubynden | Solpic AG Vitus Walder |
0 | 0 |
Vella | Graubynden | Soller-Partner Electro SA Dominic Caviezel |
0 | 0 |
Domat/Ems | Graubynden | Soller-Partner Electro SA Robert Cavegn |
0 | 0 |
Entlebuch | Lucern | Solevia GmbH Ivo Müller |
0 | 0 |
Estavayer-le-lac | Fribourg | Soleol SA Marylou Kronauer |
0 | 0 |
Lucern | Lucern | Solektra AG Heinrich Truffer |
0 | 0 |
Emmenbrücke | Lucern | Solar Sense GmbH Jonas Hürlimann |
0 | 0 |
Wallisellen | Cyrih | Solar Alliance AG Kilian Herzog |
0 | 0 |
Chalais | Valis | Solalpes Energie SA Boris Zuber |
0 | 0 |
Gryon | Vadt | Solaire1300 Sàrl Alain Foretay |
0 | 0 |
Couvet | Nojenburg | Société Electrique du Val-de-Travers SA Pascal Murith |
0 | 0 |
Sursee | Lucern | Sigmatic AG Isabelle Puentener |
0 | 0 |
Winterthur | Cyrih | Senero AG Fabian Krämer |
0 | 0 |
Ins | Bernë | Seeland-Solar GmbH Ivan Postolov |
0 | 0 |
Domdidier | Fraiburg | Schweizer Solaire Sàrl Régis Schweizer |
0 | 0 |
Fischingen | Thurgau | Schwager Bedachungen AG Michael Schwager / Ralf Tuchschmid |
0 | 0 |
Goldach | Sang Galen | Schwager Bedachungen AG Michael Schwager |
0 | 0 |
Sempach | Lucern | Schürch-Egli Stefan Egli |
0 | 0 |
Langendorf | Solothurn | Schneitter AG Nicola Siegenthaler |
0 | 0 |
Cyrih | Cyrih | Schibli AG Sabrina Simmen |
0 | 0 |
Cyrih | Cyrih | Scherrer Metec AG Michaël Lenzer |
0 | 0 |
Henggart ZH | Cyrih | Scherrer Gebäudehüllen AG Martin Scherrer |
0 | 0 |
Niederbüren | Sang Galen | Scheiwiller AG Silvan Scheiwiller |
0 | 0 |
Frauenfeld | Thurgau | SC Haller AG Christoph John |
0 | 0 |
Heitenried | Fraiburg | Sanitär und Heizungen Neuhaus GmbH Imelda Haymoz |
0 | 0 |
Ebnat-Kappel | Sang Galen | Roth Bedachungen Fassaden AG Marcel Roth |
0 | 0 |
Tamins | Graubynden | Rhiienergie AG Daniel Eggenberger |
0 | 0 |
Frauenfeld | Thurgau | RG Energietechnik GmbH Ingrid Gersbacher |
0 | 0 |
Burgdorf | Bernë | RESiQ Beat Ritler |
0 | 0 |
Mattstetten | Bernë | Pulver Dawa Partner AG Brigitte Eggimann |
0 | 0 |
Fraiburg | Fraiburg | Polyfacades SA Stéphane Oberson |
0 | 0 |
Münchenstein | Bazel-fshat | Planeco GmbH Dimitri Wagner |
0 | 0 |
Tentlingen | Fraiburg | Paul Gugler AG – SolSystems Karin Kohli |
0 | 0 |
Widnau | Sang Galen | ÖKOVOLT Schweiz AG Amir Elezi |
0 | 0 |
Sion | Valis | OIKEN Solutions SA Thomas Mudry |
0 | 0 |
Roche | Vadt | Muller Toitures Sàrl Axel Muller |
0 | 0 |
Brugg AG | Argau | MONTAPRO AG Matias Bucher |
0 | 0 |
St-Maurice | Valis | Monnay Electricité SA Tobias Gaillard |
0 | 0 |
Sils / Segl Maria | Graubynden | Meuli AG Roman Christoffel |
0 | 0 |
Grandson | Vadt | MCR-e Sàrl Patrice Jaquier |
0 | 0 |
Therwil | Bazel-fshat | LWS Wärmeservice GmbH Thomas Lützelschwab |
0 | 0 |
Ohmstal | Lucern | Lumena AG Willy Stöckli |
0 | 0 |
Grabs | Sang Galen | Lippuner Energie- und Metallbautechnik AG Vanessa Clavadetscher |
0 | 0 |
Oberriet | Sang Galen | Kobler Energie AG Sebastian Jud |
0 | 0 |
Susten | Valis | Kippel AG Flavian Kippel |
0 | 0 |
Egg | Cyrih | Kaufmann Spenglerei + Sanitär AG Christopher Kaufmann |
0 | 0 |
Bätterkinden | Bernë | Jörg AG Fritz Jörg |
0 | 0 |
Oberburg bei Burgdorf | Bernë | Jenni Energietechnik AG Simon Cassani |
0 | 0 |
Elgg | Cyrih | Jaeggi Gmünder Energietechnik AG Denis De Lozzo |
0 | 0 |
Weinfelden | Thurgau | JADI Solar AG Jacqueline Roth |
0 | 0 |
Solothurn | Solothurn | ISP Electro Solutions AG Roman Grabherr |
0 | 0 |
Cadenazzo | Tesin | IngEne Sagl Oriana Donesi |
0 | 0 |
Bazel | Bazel-qytet | HUMMEL & MEYER AG Andreas Meyer |
0 | 0 |
Bergdietikon | Argau | Hübscher Spenglerarbeiten + Bedachung Daniel Hübscher |
0 | 0 |
Zuchwil SO | Solothurn | Helion Energy AG Maria Hoffstetter |
0 | 0 |
Gams | Sang Galen | Heizplan AG Stéphanie Schibli |
0 | 0 |
Winterthur | Cyrih | heinz schmid ag Pascal Schmid |
0 | 0 |
Zillis | Graubynden | Hassler Energia Christ-Andi Hassler |
0 | 0 |
Obervil | Bazel-fshat | Hasler Bedachungen AG Helmut Gempp |
0 | 0 |
Laufen | Bazel-fshat | Hasler + Reinle AG Laufen Fabio Jeker |
0 | 0 |
Gommiswald | Sang Galen | Härz AG Christian Härz |
0 | 0 |
Rotkreuz | Cug | Hans Müller Elektro AG Pascal Christen |
0 | 0 |
Wabern | Bernë | Guggisberg Dachtechnik AG Cornelia Bonetti |
0 | 0 |
Gwatt/Tun | Bernë | Growe-Siegenthaler AG Beat Wenger |
0 | 0 |
Granges Paccot | Fraiburg | Groupe E Talents Academy |
0 | 0 |
Sang Galen | Sang Galen | Grob AG Gebäudehüllen Stefan Grob, Beat Bischofberger |
0 | 0 |
Pregassona | Tesin | Greenkey SAGL Kim Bernasconi-Nagel |
0 | 0 |
Sarganët | Sang Galen | Greencover Christoph Sprecher |
0 | 0 |
Monthey | Valis | Grau Electricité SA Géraldine Grau |
0 | 0 |
Bülach | Cyrih | go SOLAR GmbH Markus Weingartner |
0 | 0 |
Gwatt/Tun | Bernë | GLB Thun/Oberland Simon Abt |
0 | 0 |
Lyss | Bernë | GLB Seeland Mathias Oberli |
0 | 0 |
Erstfeld | Uri | Gemeindewerke Erstfeld Walti Tresch |
0 | 0 |
Ibach | Shvic | EWS AG Tobias Mettler |
0 | 0 |
Kerns | Obvalden | EWO Gebäudetechnik AG Stefan Bucher |
0 | 0 |
Visp | Valis | Ewald Gattlen AG Iwan Bürcher |
0 | 0 |
Altdorf | Uri | EWA-energieUri AG Anina Amrhein |
0 | 0 |
Baden | Argau | ETAVIS AG David Fellner |
0 | 0 |
Pieterlen | Bernë | EnergyOptimizer GmbH Johan Pihlband |
0 | 0 |
Mittelhäusern | Bernë | energy unlimited gmbh Sonja Schütz |
0 | 0 |
Bernën | Bernë | Energie Genossenschaft Schweiz Amadeus Wittwer |
0 | 0 |
Muri | Argau | Energie Freiamt AG Ramona Anneler |
0 | 0 |
Bazel | Bazel-qytet | Emil Landsrath AG Andreas Meyer |
0 | 0 |
Visp | Valis | Elektro Supersaxo AG Katia Williner |
0 | 0 |
Saas-Fee | Valis | Elektro Supersaxo AG Katia Williner |
0 | 0 |
Stalden | Valis | Elektro Supersaxo AG Katia Williner |
0 | 0 |
Mellingen | Argau | Elektro Imboden AG Urs Imboden |
0 | 0 |
Thun | Bernë | Elektro Hunziker AG Matthias Maurer |
0 | 0 |
Rudolfstetten | Argau | Elektro Fröhli AG Laura Fröhli |
0 | 0 |
Uznach | Sang Galen | Elektrizitätswerk Uznach AG Fabian Loop |
0 | 0 |
Uvrier | Valis | Electrosolar SA Claude Margelisch |
0 | 0 |
Cossonay | Vadt | Electro-Sol SA Christelle Bezencon |
0 | 0 |
Fahrweid | Cyrih | EKZ Eltop AG Adrian Zurkirchen |
0 | 0 |
Wittenbach | Sang Galen | Eigenmann AG Energie Fabian Felix |
0 | 0 |
St Pierre de Clages | Valis | Efisol Stephan Belliot |
0 | 0 |
Ponte Tresa | Tesin | ecosinergie tienergy Diego Cavion |
0 | 0 |
Bubikon | Cyrih | eConnect GmbH Adrian Rosenthaler |
0 | 0 |
Schöftland | Argau | eco energie a+ ag Urs Lüscher |
0 | 0 |
Orsières | Valis | DransEnergie SA Fabrice Jacquemettaz |
0 | 0 |
Kägiswil | Obvalden | Dach und Solar AG Karl Wallimann |
0 | 0 |
Gossau | Sang Galen | dach müggler ag Rolf Müggler |
0 | 0 |
Zumikon | Cyrih | Coverpart AG Beat Eggenberger |
0 | 0 |
Wyssachen | Bernë | clevergie ag Martina Hess |
0 | 0 |
Winterthur | Cyrih | CKW Gebäudetechnik AG Jürg Ehliger |
0 | 0 |
Lucern | Lucern | CKW Gebäudetechnik AG Jürg Ehliger |
0 | 0 |
Roggwil | Thurgau | CE CONCEPT ENERGY AG Martin Mäder |
0 | 0 |
Muri | Argau | Bütler Elektro Telecom AG Lukas Bättig |
0 | 0 |
Illgau | Shvic | buergler-dach ag Thomy Bürgler |
0 | 0 |
Wetzikon | Cyrih | BS Strohmeier AG Janina Strohmeier |
0 | 0 |
Bremgarten | Argau | BLANKE automation GmbH Andre Blanke |
0 | 0 |
Langenthal | Bernë | Bernhard Polybau AG Markus Bernhard |
0 | 0 |
Spiez | Bernë | Beosolar GmbH Marcel Bloom |
0 | 0 |
Menznau | Lucern | BELEVO AG Stefanie Rufener |
0 | 0 |
Constantine | Vadt | Belec Sàrl Steve Fontana |
0 | 0 |
Disentis/Mustér | Graubynden | BeerBigliel SA Pascal Beer / Adrian Bigliel |
0 | 0 |
Lucern | Lucern | BE Netz AG Janine Brunner |
0 | 0 |
Säriswil | Bernë | Baur AG Michael Baur |
0 | 0 |
Düdingen | Fraiburg | Baeriswyl AG Hugo Spicher |
0 | 0 |
Bronschhofen | Sang Galen | B. Stillhart Dach + Fassaden + Solar AG Erika Scheurer |
0 | 0 |
Sissach | Bazel-fshat | Axova AG Filippo Presti |
0 | 0 |
Fleurier | Nojenburg | AR Electricité SA Nasko Messerli |
0 | 0 |
Horgen | Cyrih | Ammann Elektro AG Regula Ammann |
0 | 0 |
Urnäsch | Apencel Auserrhoden | Altherr Urnäsch AG Stefan Jung |
0 | 0 |
Gossau | Sang Galen | Altherr Gossau AG Stefan Jung |
0 | 0 |
Frauenfeld | Thurgau | alsol ag alternative energiesysteme Alexandra Bernhard |
0 | 0 |
Reinach BL | Bazel-fshat | allsol GmbH Massimo Ravanelli |
0 | 0 |
Müntschemier | Bernë | Allenbach AG Matthias Allenbach |
0 | 0 |
Hünenberg | Cug | Alex Gemperle AG Christian Seppi |
0 | 0 |
Steffisburg | Bernë | alenso ag Christoph Reidhaar |
0 | 0 |
Ruswil | Lucern | Alectron AG Pascal Meyer |
0 | 0 |
Bazel | Bazel-qytet | AESCHLIMANN BEDACHUNGEN GmbH Andreas Meyer |
0 | 0 |
Weinfelden | Thurgau | A. Kuster AG Dach-Fassade-Spenglerei-Solar Mahela Fey |
0 | 0 |
Rolle | Vadt | A. Ciccarelli & Fils Sàrl Marco Ciccarelli |
0 | 0 |
La Chaux-de-Fonds | Nojenburg | e-solaire Sàrl Cyril Dubois |
0 | 0 |